Junioři v extralize dvakrát porazili Beskydy

VK Ostrava – ŠSK Beskydy 3:0 (23,16,20) a 3:0 (21,18,14)
Komentář trenéra Lubomíra Vašiny:
„Trochu jsme se obávali vstupu do extraligy, protože s Beskydami se hráči vzájemně velmi dobře znají a svou roli vždy hrají velké emoce, které zápasy provázejí. Nakonec byl vyrovnaný jen první set prvního utkání. Když jsme ho vyhráli 25:23, nastartovalo nás to. Pak jsme už soupeře jednoznačně přehráli. Jsme spokojeni, protože jsme získali na úvod šest bodů a neztratili jsme ani jeden set. Objektivně řečeno, podali jsme slabší výkon než na posledním přípravném utkání v Polsku. V rámci extraligy není utkání tolik a tak jsem říkal klukům, že si jich musí vážit. Na obhajobu soupeře musím říct, že se jim v prvním utkání zranil první nahrávač a to nám dost ulehčilo roli.“
Původně jsme měli extraligu zahájit už v sobotu, ale zápasy s Novým Jičínem jsou na jejich přání odloženy na 30. října.