Juniorům začaly boje v Polsku vítězně

Nový model této soutěže svedl naše družstvo poprvé v tříletém klání s kvalitním družstvem z Czestochowe.
Dlouhá cesta za soupeřem stála za to. Pěkná prostorná hala, hra na tareflexu, divácká kulisa, dobrá hra a první vítězství. To se však nerodilo lehce soupeř se nás snažil zastrašit výbornou rozcvičkou a agresivními údery na síti a na podání před začátkem utkání. O to koncentrovaněji naši hráči k začátku utkání nastoupili a právě díky zachycení náporu domácích a naopak povedenou obranou na síti a s dobrým servisem jsme své protějšky notně nahlodali. Juniory z Czestochowe jsme v podstatě porazili jejich zbraněmi. I přes vítězství 3:0 to byl velice kvalitní zápas s dlouhými výměnami a kvalitní obranou. I přesto, že jsme odjeli pouze s devíti hráči, podařilo se nám toto utkání fyzicky ustát a dokonce to vypadalo, že máme i více sil (ale to tak bývá když se daří).
 
EXACT SYSTEMS NORDWID CZESTOCHOWA - VK OSTRAVA    0:3 (-24,-23,-23)
 
Ostravu a VK Ostravu reprezentovali hráči: Jakub Dvořák, Lukáš Vašina, Oliver Sedláček, Lukáš Kittel, Denis Kamrádek, Vojta Bauman, Matouš Vancl, Martin Privara, René Dihel. Trenér:Lubomír Vašina.
 
Příští utkání hrají naši  12.10. s AZS 2020 IV LO Czestochowa.