Zaplněná hala v Modeně viděla jasné vítězství domácích

CEV Volleyball Cup 2020 – Men 8th Finals:
Leo Shoes Modena – VK Ostrava 3:0 (13,17,16)
„Modena hrála hezky bez chyb s precizní obranou a slušným servisem,“ stručně zhodnotil výkon soupeře trenér Jan Václavík. V prvním setu jsme nastoupili na postu univerzála s kapitánem Davidem Janků. Od druhého setu se vrátil na svůj smečařský post a na „účku“ nastoupil Radek Šoltys. Na palubovce se v průběhu zápasu objevili všichni hráči z naší soupisky
„Italský tým nastoupil téměř v základní sestavě, ve které chybělo jen jedno velké jméno: Zaytsev,“ uvedl Jan Václavík. Podle statistik nás Italové přehráli hlavně v útoku. Ze 64 míčů bodovali 40x, udělali 5 chyb a 6x byli zablokováni. Naši hráči však uhráli z 67 ataků jen 22 bodů při 10ti chybách. Na bloku jsme se modenským docela vyrovnali, když jsme si připsali zmíněných 6 bloků proti 7 soupeře. Také úspěšnost přímých bodů z podání nebyla u hráčů z Modeny nijak excelentní. Dali pět es, my dvě (Marcyniak, Šoltys).
„Upřímně zvu každého fanouška volejbalu k nám na odvetu, protože přijedou opravdu ti nejlepší z nejlepších a zážitek můžu slíbit,“ zve trenér Václavík fanoušky na odvetný zápas, který se uskuteční v naší hale 12.2. od 18:00.