V restartu extraligy hostíme České Budějovice


Utkání, které se odehraje bez přítomnosti diváků, můžete sledovat na:
http://www.czechvolley.tv/CompetitionMatches.aspx?ID=15&PID=23
Poslední utkání letošní extraligy jsme sehráli ve 2. kole 26. září na palubovce Beskyd ve Frýdku – Místku a prohráli jsme 3:0. Následně si někteří hráči našeho týmu prošli onemocněním Covid – 19 a dvě kola máme odložena. Následujících šest kol se nejvyšší soutěž nehrála. Poté, co byla extraliga kompletně přerušena, se nemohlo v naší republice trénovat ani v hale.
V posledním týdnu se situace změnila, tréninky v hale byla povoleny a po několika dlouhých dnech čekání obdržel Český volejbalový svaz výjimku Ministerstva zdravotnictví pro pořádání profesionálních soutěží. A tak, sice bez diváků a za dalších přesně specifikovaných podmínek, se mohou extraligová utkání hrát.
Náš tým zatím sehrál dvě utkání se zcela opačným průběhem. Jak hladce jsme doma porazili bez ztráty setu Kladno, tak jsme stejně hladce podlehli venku našemu regionálnímu rivalovi z Beskyd.
České Budějovice sehrály čtyři utkání a ztratily jenom bod. Svěřenci trenéra René Dvořáka porazili Zlín 3:0, Příbram 3:1, Lvy Praha 3:0 a Kladno 3:2.
Jihostroj sice v létě měnil kádr, ale na síle neztratil. Po odchodu dua univerzálů klub angažoval adekvátní náhradu - zkušeného Rejlka a také nejvíce bodujícího hráče loňské 1. Bundesligy Kanaďana s holandským pasem Schoutena. Trenér René Dvořák se i nadále bude spoléhat na zkušenou osu týmu Mach-Michálek-De Amo-Kryštof. Své umění letos Jihostroj předvádí i v Poháru CEV.
Změny v týmu
Příchody: Filip Rejlek (Karlovarsko), Casey Schouten/CAN (Netzhoppers KW/GER), Filip Stoilovič/SRB (Foinikas Syrou/GRE), odchovanci Daniel Šulista, Matěj Emmer, Matěj Koranda
Odchody: Marek Šotola (Portiérs/FRA), Filip Křesťan (Kladno), Martin Mechkarov (Dobrudja Dobrich/BUL), Tomáš Fila – konec kariéry
Soupiska Jihostroje České Budějovice:
Nahrávači: Ondřej Piskáček, Miguel Angel, De Amo, Matěj Emmer
Blokaři: Radek Mach, Peter Ondrovič, Valeriy Todua
Smečaři: Filip Stoilovič, Petr Michálek, Daniel Šulista, Marek Zmrhal, Matěj Koranda
Univerzálové : Casey Adam Schouten, Filip Rejlek
Libero: Martin Kryštof
Trenér René Dvořák