Sympatický výkon na finále poháru nestačil

Semifinále Českého poháru
VK Ostrava – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-21,-20,-22)
VK Ostrava: Jambor, Dvořák, Kotas, Polynski, Fořt, Vancl – Sobczak, Ptáček. Střídali: Mazoch, Vašíček, Radim,Závodský. Trenér Richard Vlkolinský.
Jihostroj České Budějovice: De Amo, Schouten, Sedláček, Polák, Licek, Stoilovič – Kryštof. Střídali: Piskáček, Michálek, Mach. Trenér René Dvořák.
Úvod zápasu patří našemu týmu a brzy se dostáváme do vedení 6:3. Po zkaženém podání Schoutena máme k dobru dva body (12:10). Licek ihned srovnává po přímém bodu z podání. Po další skvělé plachtě Sedláčka prohráváme 13:15. V útoku si počíná nedůrazně Fořt (15:18). Zkušený smečař však přitvrdí v zakončení (17:18). Při útoku pipe není přesný Vancl (18:21). Vzápětí si Sedláček na bloku počká na Fořta (18:22). Po nevynucené chybě Licka snižujeme na 18:22. Jihostroj drží v útoku univerzál Schouten (20:24). První set prohráváme o pět bodů po zkaženém podání Polynského.
Na začátku druhého setu vedou Jihočeši 4:2 po chybě Dvořáka. Po extrémně dlouhé rozehře se netrefí do hřiště Vancl (3:6). Polák po útoku středem zvyšuje na 4:8. Pak si dvakrát vyláme zuby na síti Mazoch na Lickovi (7:12). Důrazný Sedláček útočí středem (9:14). Jambor se konečně trefí do podání a ztrácíme tři body (12:15). Po nevynucené chybě Licka je to jen o dva body (14:16). Na podání tlačí Kotas a chybuje Schouten (17:17). Bohužel před koncovkou se nevyhne minele ani Mazoch (18:20). Od stavu 19:21 si nedokážeme poradit s plachtícím podáním Sedláčka a po dobrém útoku Schoutena prohráváme druhý set 20:25.
Třetí set je vyrovnaný. Oba celky se přetahují ve vedení, hrají agresivní volejbal. Pak se do servisu opře Schouten (10:12). Fořt srovnává čistým esem na 12:12. Jihostroj má dobrou obranu na síti (13:15). Při podání Vancla otáčíme stav a dostáváme se do vedení 17:16. Při další skvělé plachtě Kotase jdeme dokonce do koncovky s náskokem čtyř bodů (21:17). Jenže favorit zase zapne. Schouten na podání a při dohrávaných míčích se ukáže jako pravý tahoun na postu univerzála. Do toho si v útoku počíná chytře Michálek a tento obrat již nezastavíme. Třetí a poslední sadu zápasu prohráváme 22:25.