Ostrava se raduje z výhry, Beskydy z kravaty trenéra a dresu smečaře

Napsali o nás

Po historicky prvním derby v extralize se radovali volejbalisté VK Ostrava, kteří v sobotním 7. kole porazili doma Black Volley Beskydy 3:0. Ale po zápase se nálada zlepšila i hráčům nováčka soutěže z Frýdku-Místku.

Po historicky prvním derby v extralize se radovali volejbalisté VK Ostrava, kteří v sobotním 7. kole porazili doma Black Volley Beskydy 3:0. Ale po zápase se nálada zlepšila i hráčům nováčka soutěže z Frýdku-Místku.


Oběma týmům se s přispěním téměř tisícovky diváků podařilo získat pro charitativní účely 53 900 korun!

Peníze pomohou jedenáctileté Nele a patnáctiletému Markovi. Obě děti, postižené Downovým syndromem, sledovaly utkání v hale. Jeho vrcholem byla tombola a následující dražba speciálních dresů Ostravy s přípomínkou 17. listopadu 1989, míčů gala s originálním potiskem a dalších věcí, které věnovali i hráči Beskyd.

„Byla to výborná myšlenka. Kdo by nechtěl podpořit charitativní akci?“ vysvětlil trenér hostů Přemysl Kubala, proč se klub připojil a do dražby věnoval dres s podpisy s podpisy hráčů. „A jeho nový majitel má možnost absolvovat s týmem trénink ve Frýdlantě, kde se připravujeme, a pak i společnou večeři v restauraci. Myslím si, že by to mohlo být fajn,“ usmál se Kubala.

Bývalý reprezentační blokař v minulosti oblékal dres Ostravy a v roce 2006 s ní získal mistrovský titul. „Atmosféra derby byla super, ale to je v Ostravě dlouhodbě. Jsem rád, že nás přišla podpořit i spousta fanoušků Beskyd. Tajně jsem ale doufal aspoň v jeden bod,“ zklamal Kubalu v sobotu pouze výsledek 0:3.

„Druhý zápas po sobě, kdy je v hale narváno. Mají v tom prsty i Beskydy, které nám pomohly s atmosférou i charitativním projektem a daly věci do dražby,“ potěšila cela akce ostravského trenéra Jana Václavíka.

A vůbec mu nevadilo, že po ní postrádal svou kravatu. „Neplánoval jsem to, ale přišel ke mně Roman Kozák (bývalý smečař Ostravy a současný hráč Beskyd - pozn. aut.) a řekl: Sundej ji, za dva tisíce ji koupím,“ prozradil Václavík. Kozák ji nakonec vydražil za tři tisíce korun. Co ho k tomu vedlo? „Nezískali jsme skalp domácích na hřišti, tak mám aspoň skalp trenéra. To mi stačí, je to na dobrou věc a bylo jedno, co se draží,“ smál se smečař Kozák.

Částku 5700 korun vynesl dres polského nahrávače Blažeje Podlesného. „Volejbal hrajeme jen rekreačně pro zábavu, ale jsme fanoušci celého týmu a Ostrava je naše srdcovka. Blažej je šikovný nahrávač a její klíčový hráč,“ vysvětlil pan Radek z Ostravy, proč o něj usiloval v dražbě.

Dres slovenského smečaře a reprezentanta Jakuba Ihnáta si hned oblékl dvanáctiletý volejbalista Samuel z Havířova, jeho tatínek ho koupil za 1500 korun. Dres smečaře Vojtěcha Baumana zase získali tři jeho kamarádi a bývalí spoluhráči z B-týmu za 3300 korun. V dražbě porazili jeho tatínka Milana a číslo 12 teď bude zdobit ZŠ v Ostravě-Hrabové.

Za pět tisíc se prodal dres zraněného smečaře Matouše Vancla, o tisíc méně dali noví majitelé za „sedmičku“, kterou v Ostravě obléká reprezentační blokař Oliver Sedláček.

Jako poslední přišel na řadu ostravský dres s číslem 11 smečaře Davida Janků. A jeho cena se vyšplhala až na rekordních osm tisíc korun. Koupil ho Vavřinec Pečinka, majitel Black Volley Beskydy. „Přes velké porážky se rodí velká vítězství a tohle je připomínka,“ vysvětlil Pečinka novou motivaci pro svůj tým.

A jak své vítězství v dražbě hodnotil český reprezentant? „Asi to bylo tím, že můj dres byl poslední. Jsem rád, protože je to na dobrou věc,“ usmíval se Janků a prozradil, že nového vlastníka předtím nikdy neviděl. O tom, že by v příští sezoně zamířil za svým dresem do Beskyd, neuvažuje. „To se musíte spíš zeptat vedení klubu, ale žádný náznak toho nebyl,“ konstatovala útočná opora Ostravy.

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/ostrava-se-v-historicky-prvnim-derby-v-extralize-radovala-z-vyhry-20191117.html