Hladká porážka s Karlovarskem

2023 11 16 171026 DC5 8993

V předehrávce 19. kole jsme Karlovarsku na jeho palubovce kladli větší odpor jen ve druhém setu a nakonec jsme odešli hladce poraženi.
Extraliga mužů – 19. kolo
ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava 3:0 (19,22,15)
VK Ostrava: Pawlun, Tsmokalo, Dvořák, Olsen, Vancl, Jarosinski – libero Motyčka. Střídali: Resl, Mazoch, Pelikán, Srovnal, Lex. Trenér Dariusz Luks. ¨
Hned od prvního míče máme při podáních Carmodyho, Lamance a Pastrňáka obrovské problémy na příjmu a následně také v útoku. Až při podání Dvořáka snižujeme na 8:5, ale bodujeme převážně jen díky nevynuceným chybám soupeře. První dobrý útok předvede až Jarosinski na stav 11:7. Po jeho další úspěšné dohrávce prohráváme 14:11. Na menší rozdíl než třech bodů nás Karlovarsko v prvním setu nepustí. Po chybách Tsmokala na útoku i při podání prohráváme první set 25:19.
Špatný příjem a nedůrazný útok nás trápí také v úvodu druhého setu. Po dohrávce Lamance prohráváme 5:2, ale dobře podává Jarosinski a Tsmokalo srovnává na 7:7. Přichází naše nejlepší pasáž v zápase. Hrajeme důrazně a odvážně až do stavu 12:12. Při servisu Keeminka se v útoku trápí Mazoch (17:12). To je zlom druhé sady, i když náš tým bojuje. Mazoch kvalitním podáním sníží na 19:17. Po bloku Jarosinskeho prohráváme 20:19. Za stavu 23:22 kazí servis střídající Resl a po nevynucené chybě Tsmokala prohráváme druhý set 25:22.
Třetí set je od prvního míče jednoznačnou záležitostí Karlovarska. Brzy prohráváme 5:1 a 8:3 a působíme místy odevzdaným dojmem. Nedaří se v útoku Mazochovi (11:6, 14:8). Dvakrát alespoň zaboduje střídající Pelikán (16:11). Při podání Keeminka ztrácíme devět bodů (20:11). Pawlun za koncovou čarou ještě snižuje na 20:14, ale závěr zápasu prohráváme 5:1 a je konec (25:15).