Zápasy čtvrtečního kola můžou rozhodnout hodně. My můžeme definitivně ztratit naději na předkolo play off, ale také se může už rozhodnout, že se vyhneme baráži. Náš tým ve čtvrtek 29. února hostí od 17 hodin v hale Sareza v posledním domácím utkání základní části Brno. Pořád tedy bojujeme na dvou frontách, ale je pravděpodobnější, že ještě v posledním kole budeme (2. března ve Zlíně) bojovat o záchranu a vyhnutí se barážovým bojům.
Brno hraje o lepší nasazení do předkola play off, aby případné třetí rozhodující utkání hrálo v domácím prostředí. Náš čtvrteční soupeř, který vyhrál poslední zápas doma nad Příbramí 3:1, nastoupil v této sestavě: Jehlička, Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Bukáček, libero Waclaw. Střídali: Kop, Dixon.
V prvním vzájemném utkání jsme Brňanům na jejich palubovce podlehli 3:1 (21,19,-22,19). O naší pozici před posledním kolem hodně kromě našeho čtvrtečního zápasu napoví také duely Zlín – Benátky nad Jizerou a Ústí nad Labem – České Budějovice.
Přijďte ve čtvrtek od 17 hodin do haly Sareza povzbudit naše hráče v tomto důležitém extraligovém utkání.

Po úspěšném působení v celostátním Českém poháru naši žáci U16 pokračovali neméně úspěšně i v nejvyšší výkonnostní skupině Moravskoslezského přeboru. V celém turnaji ztratili jediný set a bez porážky v turnaji jasně zvítězili. Průběh turnaje popisuje trenér Roman Dvoran:
V nedeľu 18.2.2024 cestovali starší žiaci U16 do Kojetína na piaty turnaj Krajského preboru. Kojetín, ako líder celej súťaže hostil turnaj A skupiny prvý krát v tomto súťažnom ročníku. Žiaci VK Ostrava si v meraní síl poradili so všetkými súpermi a po dobrých výkonoch sme zaslúžene celý turnaj ovládli. V celkovej priebežnej tabuľke sme sa posunuli na druhé miesto za aktuálnym lídrom súťaže Kojetínom. Družstvo má pred sebou posledný turnaj Krajského preboru, ktorý sa odohrá o mesiac.
Výsledky zápasov:
VK Ostrava – Nový Jičín 2:0 (13,7)
VK Ostrava – Kojetín 2:0 (16,11)
VK Ostrava – Green Volley FM 2:0 (15,23)
VK Ostrava – Opava 2:1 (-21,16,7)
Po jednoduchom zápase proti Novému Jičínu, v ktorom sme jednoznačne dominovali, nás čakal domáci favorit. Kojetínu chýbali viaceré opory a náhradníci na našu dobrú hru nestačili. Domáci sa pred vlastným publikom snažili niečo vymyslieť, ale proti našim presným útokom nemali šancu. Jasné víťazstvo nás posúvalo do polohy favorita turnaja.
V treťom zápase proti nám nastúpil motivovaný Green Volley. V prvom sete sme tlačili na súpera podaním a po dobrej hre v poli sme z protiútokov bodovali. Prvý set bol bodovo pre nás jednoduchý, vysoký náskok sme v pohode dobrou hrou udržali. V druhom sete vsadil Green na agresívne podanie a naša istota sa v určitých momentoch vytratila. Na obidvoch stranách bolo vidieť pekné útočné aj obranné momenty. V koncovke setu sme využili presné podanie aj útok z okraja siete. Set sme získali pre seba tesným dvojbodovým rozdielom.
V poslednom súboji na turnaji sme nastúpili proti Opave, ktorá sa opiera o výbornú techniku aj kvalitné podanie. V prvom sete sme sa ťažko presadzovali. Súper viacero dlhých výmen povyhrával. Zdalo sa, že na nás doľahla únava. Bolo super, že sa v ďalšom sete všetci na ihrisku chytili a hru sme výrazne vylepšili. Vo všetkých činnostiach sme sa dostali do hry. Chyby začala kopiť Opava a celý zápas sme dohrali vo výbornom tempe. Víťazstvo v celom turnaji patrili žiakom VK Ostrava
Zostava VK Ostrava U16 : Martin Prokeš, Vašek Tesař, Petr Hanzlík, Marek Stavárek, Hynek Vícha, Adam Rozšafný, libero Ondřej Ružička, Matěj Bystroň, Daniel Jirásek, tréneri Kotula a Dvoran.
Posledný turnaj Krajského preboru hráme 24.3.2024, usporiadateľ je zatiaľ neurčený, na ňom sa budú rozdávať pre najlepších medaily. Naša pozícia je pred posledným turnajom výborná. Verím, že si chuť do tréningu a zápasov zachováme. Družstvo dokázalo zvládnuť aj ťažšie momenty a vidno, že lídri Rozšafný, Prokeš, Vícha a Tesař ťahajú družstvo správnym smerom. Naše skúsenosti z celej sezóny sa nám určite v jej závere budú hodiť. Už dnes myslíme a pripravujeme sa na Finále Českého poháru aj na MČR v klubovej súťaži, na ktoré máme šancu postúpiť z Krajského preboru. Dúfam, že tieto ciele splníme.

U16 24 02 24 pod článek

Naši žáci U16 se drží v elitní celostátní osmičce a je jisté, že si v ní zahrají i závěrečné play off. Po dvou celostátních turnajích jsou v tabulce na čtvrtém místě společně s Českými Budějovicemi. Na čele je tým Havlíčkova Brodu před Jirkovem. Třetí jsou Lvi Praha, ale ti se závěrečného souboje nezúčastní, protože z elitní skupiny vypadli. A takto popisuje druhý celostátní turnaj trenér Roman Dvoran:
Druhý finálový diel Českého poháru chlapcov U16 sme odohrali v Českých Budejoviciach. Druhý turnaj bol výsledkovo mimoriadne dôležitý, lebo sa v ňom bojovalo o najlepšiu osmičku v záverečnom turnaji celého ročníku Českého poháru. Turnaj bol veľmi vyrovnaný a všetci bojovali do posledného zápasu o poradie v tabuľke. Hrozbou bolo umiestnenie na siedmej a ôsmej priečke, ktorá znamenala vypadnutie do B skupiny. Odolnosť, bojovnosť a udržanie výkonnosti počas celého turnaja znamenalo, že žiaci VK Ostrava obsadili v tabuľke konečné piate miesto. Teraz máme šancu na výborné umiestnenie v celkovom poradí v Českom pohári. Na záverečnom finálovom turnaji budeme znova bojovať s najlepšími žiackymi družstvami.
SOBOTA 10.2.2024
VK Ostrava – Kolín 0:2 (-19,-22)
VK Ostrava – Jirkov 1:2 (20,-20,-15)
VK Ostrava – Příbram 2:0 (13,13)
VK Ostrava – Prosek 2:0 (22,20)
Prvý set prvého zápasu sme nezvládli. Hrali sme v strese s mnohými chybami. Súper dobre útočil a využil každú šancu na bod. Druhý set sme sa otriasli a postupne sme boli presnejší. Hra nám začala celkom fungovať, aj keď sme v prvom zápase neuspeli. Druhý zápas s Jirkovom už mal potrebné parametre. Začali sme razantne útočiť a do súpera sme tlačili aj podaním. Zápas bol veľmi vyrovnaný a rozhodoval tretí skrátený set. Prehra 17:15 v náš neprospech bola krutá, ale družstvo sa naladilo veľmi bojovne. V ďalších dvoch zápasoch sme nad súpermi jasne dominovali, čo bolo prekvapivé aj pre nás trénerov. Družstvo agresívne podávalo a súperov sme udržali v tlaku počas obidvoch zápasov. Sedem bodov do tabuľky turnaja po sobote bolo úplne super. To sme ešte netušili, ako sa tabuľka neskutočne zamotá v nedeľu.
NEDEĽA 11.2.2024
VK Ostrava – České Budějovice 0:2 (-19,-16)
VK Ostrava – Havlíčkův Brod 2:1 (20,-23,12)
VK Ostrava - Lvi Praha 1:2 (23,-22,-8)
Zápas proti domácim Budejkám nám nevyšiel. Dali sme síce pozor na rozcvičenie pred stretnutím, ale družstvo bolo hlavami ešte na hoteli. Do zápasu s Brodom sme išli naplno a bez rešpektu na útoku. Hra sa nám začala dariť, dobre sme prihrávali aj blokovali. Po vyhratom prvom sete hráči cítili, že aj proti vysokým hráčom z Brodu máme šancu na úspech. Začali sme si uvedomovať, že musíme ešte bodovo zabrať. V druhom sete sme v koncovke zahrali príliš opatrne a súper to využil. Tretí set sme zahrali celý odvážne. Hrali sme pestro aj stredom siete a Brod následne neubránil ani naše útoky od anténky. Radosť z víťazstva bola obrovská. Do tabuľky sme si zapísali cenné dva body. Posledný súper turnaja boli Lvi Praha. Tí hrali ako o život. Prvý set sa nám hra darila a súper bol v tlaku. V koncovke sme viedli 23: 19, ale zrazu bolo 23:23. Ukázali sme bojovné srdce a húževnatosť. Set sme urvali pre seba. V ďalšom priebehu nám postupne došli sily a Praha zapísala cenné víťazstvo. Po zápase sme však vedeli, že sme miesto v A skupine uhájili. V družstve vybuchlo nadšenie!!!
Máme za sebou extrémne ťažký turnaj. Od začiatku sme cítili šancu, že v A skupine zostaneme. Len to bolo treba potvrdiť na ihrisku kvalitnou hrou. Mali sme výkonnostné vlny, ale dokázali sme sa z horšej hry vymotať. V tabuľke turnaja sme skončili na piatom mieste s desiatimi získanými bodmi. Turnaj vyhral Havlíčkuv Brod pred Kolínom. Do B skupiny zostúpili Lvi Praha a Prosek. Naše body za víťazstvo proti Havlíčkovu Brodu mali cenu zlata, rovnako aj set vyhratý proti Lvom. Naše možnosti uspieť na poslednom turnaji máme vo svojich rukách.
Celé družstvo ukázalo silu a charakter. Ak by som mal vyzdvihnúť jednotlivcov, vypísal by som celú základnú šestku vrátane libera Ružičku. Najlepší výkon na útoku však podal Vojto Elbel. Hru super dirigovali Maťo Prokeš s Honzom Janošcom. Do družstva sme na poslednú chvíľu doplnili Tomáša Kubíčka z Rychnova nad Knežnou. Bolo to výborné rozhodnutie, pre nás aj pre neho. Ukázal dobrú hru, bojového ducha a do družstva zapadol. Verím, že aj v Hradci bude znieť halou víťazné PER TO TAM!!!“
VK Ostrava: Martin Prokeš, Adam Rozšafný, Vašek Tesař, Hynek Vícha, Jan Janošec, Ondřej Ružička, Tomáš Kubíček, Vojtěch Elbel, Petr Hanzlík, Matěj Bystroň, Daniel Jirásek, tréneři: Dvoran, Vaculík, Kotula
Termín Závěrečného turnaje Českého poháru: 15.- 17.3.2024, Hradec Králové

U1620241web

U1620242web

Výbornými výkony se prezentovala naše U18 na pátém extraligovém turnaji ve Zlíně, kde již ale postupoval do vyšší skupiny pouze vítěz a tím byl nakonec vítězný tým domácích. Naši kluci skončili na druhém místě.
Výsledky VK Ostrava:
- Zlín 0:3
- Sokolov 3:1
- Karlovarsko 3:2
- Kolín 3:2
Konečná tabulka 4. výkonnostní skupiny:
1. VSC Zlín 4 4 0 0 0 12:0 12
2. VK Ostrava 4 1 2 0 1 9:8 7
3. ČEZ Karlovarsko 4 1 1 1 1 8:8 6
4. SK Volejbal Kolín 4 1 0 1 2 5:9 4
5. Volejbal Sokolov 4 0 0 1 3 3:12 1
Hodnocení trenéra Ivana Pelikána:
„Před pátým turnajem EXU18 jsme měli těžší tréninkový týden. Část hráčů byla na povinném lyžařském kurzu, a u několika se projevila krční viróza, která nám v klubu "řádí" již několik dnů, možná týdnů. Již na pátečním tréninku jsem cítil, že to není jako obvyklé.
Přesto jsme ze čtyř zápasů vyhráli tři: 3:2 Karlovarsko, 3:2 Kolín a 3:1 Sokolov. Jediná prohra přišla hned na úvod turnaje s domácím Zlínem. S výkonem nejsem úplně spokojen, ale musím říci, že u některých hráčů byla vidět absence tréninku, a v posledním nedělním zápase jsme již tak trochu "tahali" nohy. Musím pochválit hráče Baláže a Miksu, kteří se dobře "poprali" s průběhem turnaje v momentech, kdy se nám úplně nedařilo.
Celkové 2.místo v turnaji není špatné, ale nic neřeší z pohledu postupu. Ten je určen na 5. turnaji již pouze vítězi. Jako družstvo jsme fungovali opět dobře. Musím poděkovat rodičům za sobotu i neděli, kdy nám výrazně pomohli s dopravou do Zlína ve velmi ranních hodinách i za podporu hráčů."

Po anketách s novými hráči se v bulletinech vracíme k hráčům, kteří u nás působí už několik sezon. Tento text je z bulletinu k zápasu s Příbramí.
Před třemi roky seděli dva mladí kluci z mládežnického týmu Jastrzębski Węgiel během turnaje na pokoji v Gdaňsku a přemýšleli, ve kterém klubu by spolu mohli hrát mezi muži. A tam je nenapadlo nic jiného než Ostrava. „Kouč Dariusz Luks nám nápad pochválil a domluvil, že se na nás z Ostravy přijeli podívat na mistrovství Slezska,“ vzpomíná dnes 21-letý smečař Filip Jarosinski. „Pak jsme tady absolvovali dva tréninky a už tady zůstali.“ (Druhým chlapcem byl Mariusz Połyński, který už náš klub opustil.)
Filip pochází z vesnice Wzdół-Kolonia u Kielců, kde sice začal s fotbalem, ale u toho dlouho nevydržel. „V osmi letech jsem dostal nohou do hlavy a od té doby už jsem fotbal neměl rád,“ tvrdí Filip. „Taťka trénoval volejbal, byly to holky, ale od malička mě brával na jejich tréninky, a přitom jsem od něj dostal základy volejbalu.“
Pak přešel do Kielců. „Tam jsem jako malý hrál ve dvojici s o rok mladším Kubickim, který dnes hraje Plus ligu.“ A cesta pokračovala do Akademie Jastrzębski Węgiel. Tam zůstal až do jeho přechodu do Ostravy. V Jastrzębie chodil i na střední školu, která tam je speciálně pro mladé volejbalisty s názvem Szkóła Mistrzostwa Sportowego.
Ostrava, kde bydlí s přítelkyní a pejskem – maltézákem, se mu líbí, ale: „.. mé přítelkyni trochu méně,“ taktně dodává Filip. Na dotaz, co by změnil v anketě, kterou už dříve vyplňoval, říká: „Skoro nic, jen do burgrů si dávám více zeleniny a před Kofolou dávám přednost Birellu grep-pomelo.“
A jak vidí svou volejbalovou budoucnost? „Čekám na nějaké nabídky, ale musím být trpělivý. Teď podepisují smlouvy největší hvězdy a my mladší čekáme na svůj čas.“

Bohužel jsme v zápase o rozdílových šest bodů navázali na špatný výkon z domácího utkání s Příbramí a v Benátkách jsme neuhráli ani set. Dvě kola před koncem základní části se nám vzdaluje účast v předkole play off a budeme bojovat o vyhnutí se baráži. Poslední Zlín je už totiž jen bod za námi. A je možné, že s ním v posledním kole extraligy sehrajeme přímý souboj o poslední místo.
Extraliga mužů – 23. kolo
VK Benátky nad Jizerou – VK Ostrava 3:0 (21,23,21)
VK Ostrava: Pawlun, Tsmokalo, Dvořák, Olsen, Vancl, Jarosinski – libero Motyčka. Střídali: Resl, Michalovič, Mazoch. Trenér Dariusz Luks.
Ve vyrovnaném úvodu utkání domácí dobře brání na síti, z naší strany boduje Jarosinski. Po výborném podání Prokopce vedou domácí 10:7. Prokopec hraje s chutí a po útoku z pipe zvyšuje na 12:8. Další problémy máme po podání Křesťana a za stavu 16:9 spěje první set k jasnému konci. Po dvojím hraní Motyčky je to 18:10. Do servisu se dobře opře Pawlun (18:13). Benátky se mohou v útoku spolehnout na trojici Šulista, Prokopec, Křesťan (21:15). Jarosinski s Tsmokalem snižují na 21:18. Dobře podává Dvořák (21:19). Koncovka patří domácím a ti vyhrávají první set po dohrávce Patočky 25:21.
V úvodu druhého setu vedeme 5:7. Pawlun boduje na druhou přes. Střídající Michalovič je zablokován na 8:8. Po chybě Krále v útoku vedeme 11:13. Sorra srovnává bodovým blokem (13:13). Po technickém zakončení Michaloviče se jde do koncovky za stavu 20:20. Poslední dva míče za stavu 23:23 uhrají domácí. Sadu ukončuje útokem přes blok Křesťan (25:23).
První dva body třetí sady uhrajeme my, Benátky následně další tři. Král zablokuje Dvořáka (8:6). Při podání Sorry Benátky odsakují na 11:7. Michalovič snižuje technickým úderem na 11:9. Po nevynucené chybě Šulisty ztrácíme bod (12:11). Je to ale jen jedna z mála chyb výborně hrajícího domácího smečaře. Při jeho podání mají domácí k dobru čtyři body (17:13). Po bloku Prokopce je za stavu 20:15 zápas rozhodnut. Při podání Dvořáka sice snížíme na 21:18, ale je to bohužel naše labutí píseň. Jarosinski útočí do sítě a zápas končí po zkaženém podání střídajícího Resla (25:21).

Náš tým U22 zvládl ve Zlíně další extraligový turnaj na výbornou. Opanoval třetí výkonnostní skupinu a postoupil do druhé nejvyšší, kterou si zahraje 16. a 17. března. Trenér Tomáš Zedník se mohl spolehnout na kompletní sestavu včetně pendlujících hráčů z prvního extraligového týmu mužů (Srovnal, Pelikán, Resl) až na jediné sobotní prohrané utkání s Libercem, kdy dostalo přednost extraligové utkání doma proti Příbrami.
Výsledky VK Ostrava:
- Zlín 3:1
- Liberec 0:3
- Prosek 3:2
- Rychnov nad Kněžnou 3:1
Konečná tabulka:
1. VK Ostrava 4 2 1 0 1 9:7 8
2. VSC Zlín 4 1 2 0 1 10:7 7
3. VK Dukla Liberec 4 2 0 1 1 8:7 7
4. VK SPORT Rychnov n. K. 4 1 0 1 2 7:9 4
5.SK Prosek 4 1 0 1 2 5:9 4
Hodnocení utkání trenérem Tomášem Zedníkem:
„Proti Zlínu bylo celé utkání velmi vyrovnané a hlavně větší bojovností jsme zvládli koncovky setů. S Libercem byl náš výkon znovu bojovný, ale na tým z Liberce jsme nestačili na podání a příjmu.
Proti Proseku jsme poprvé v sezóně netáhli za jeden provaz a málem se nám to nevyplatilo, nicméně čtvrtý a pátý set jsme nakonec dokázali vyhrát díky změně v nastavení hlav všech hráčů. S Rychnovem byl náš výkon velmi bojovný i díky tomu, že z Rychnova jsou u nás dva hráči.
Na tomto turnaji jsem byl spokojený s přístupem hráčů celého týmu, tentokrát jen ve třech utkáních ze čtyř. Doufám, že máme ještě šanci se udržet mezi 8 nejlepšími týmy extraligy - díky ještě dvěma turnajům U22.“

Utkáním s Volejbalovým klubem Benátek nad Jizerou vrcholí souboj velmi vyrovnaný souboj na konci tabulky. Zápas sehrajeme v sobotu 17. února už od 16 hodin na palubovce Benátek.
Máme tři zápasy do konce základní části a po čtvrtečním kole, ve které jsme měli volný los, na konci tabulky ještě více přituhlo. Do boje o 10. místo se přihlásilo Ústí nad Labem, které doma porazilo hladce Beskydy. Zlín přivezl bod z Odoleny Vody, a tak čtyři týmy bojují jak o poslední místo v předkole play off, tak o černého Petra aby se na posledním místě po základní části vyhnuli baráži o udržení.
V případě rovnosti bodů rozhoduje počet výher. Ústí, Benátky a náš tým máme shodně 15 bodů. My s Ústím nad Labem jsme vyhráli čtyřikrát, Benátky pětkrát. O dva body zpět je Zlín se čtyřmi výhrami.
My máme situaci pořád ve svých rukou. V sobotu hrajeme v Benátkách nad Jizerou, následně hostíme Brno a jedeme do Zlína. Benátky kromě nás hrají se Zlínem a Odolenou Vodou. Ústí nad Labem hraje s Českými Budějovicemi, Karlovarskem a Beskydami. Zlín hraje s Benátkami, s naším týmem a s Beskydy.
Věříme, že se náš tým po špatném výkonu doma proti Příbrami zmobilizuje. Benátky sehrály ve čtvrtečním kole dobré dva sety na palubovce vedoucích Lvů Praha, když prohrály 26:24 a 25:23. Favorit ovládl jasně až třetí set 25:17. V prvním utkání jsme s Benátkami doma prohráli 2:3 (-21,16,17,-19,-13).
Držme našim hráčům palce v sobotu 17. února od 16 hodin při přenosu webu volej.tv, ať si bodovým ziskem pomohou jak v boji o předkolo play off, tak o udržení extraligové příslušnosti.

Příbram nám vrátila kompaktním výkonem porážku z domácí palubovky z první poloviny základní části. K lepšímu výkonu jsme se nadechovali jenom zdramatizováním koncovky prvního setu, jinak jsme na velmi dobře hrajícího soupeře nestačili ve všech směrech. Hosty táhl za rychlými třemi body skvěle hrající univerzál Jiří Toman, který byl jednoznačně mužem zápasu.

Extraliga mužů - 22. kolo

VK Ostrava - VK Trox Příbram 0:3 (-23,20,20)

VK Ostrava: Dvořák, Michalovič, Jarosinski, Olsen, Pawlun, Tsmokalo, libera Motyčka a Vancl. Střídali: Resl, Pelikán, Srovnal, Mazoch. Trenér Dariusz Luks.

VK Trox Příbram: D. Rosenbaum, Franco, Šábrt, Toman, Lyzanets, Benitez, libero Verasio. Střídali: F. Ureš, Tóth. Trenér Lubomír Vašina. 

Jako první do vedení o dva body jde domácí Ostravy po nevynucené chybě Lyzanetse. Příbram otáčí esem Šábrta (3:4). Toman si dohraje své kvalitní podání a vzápětí přidává eso (4:7). Po blocích Beniteze a Šábrta zvyšují hosté na 7:12. Kocouři hrají výborně a po dohrávce Franca mají k dobru již náskok šesti bodů (7:13). Při podání Rosenbauma se skóre zastaví na ukazateli 8:14. Hostům se daří vše. Lyzanets zablokuje Michaloviče (9:16). Při obraně na síti hosté excelují (10:18). Lepší volejbalové časy Ostravy připomene dvěma esy Jarosinski (13:18). Toman úřaduje na podání (13:20). I domácí se připomenou bodovým blokem kapitána Dvořáka (16:21). Jarosinski snižuje dobrou obranou na síti na 20:23. Při podání Dvořáka Ostrava mohutně stahuje (22:23). Příbram dostane ze šlamastyky důrazným útokem Toman (22:24). Hosté na třetí pokus po skvělé obraně Michaloviče v poli ukončují první set bodovým útokem Lyzanetse (23:25).
V úvodu druhého setu vede Ostrava po bodovém bloku Dvořáka 3:1. Po dobrém podání Šábrta srovnává Benitez na 4:4. Druhý set je nesmírně vyrovnaný. Toman kuriózně pro něho pravou rukou srovnává na 12:12. Hostující univerzál hraje vynikající zápas a esem posílá Kocoury do vedení 12:14. Srovnal ihned reaguje bodovým blokem (14:14). Po úspěšných dohrávkách Franca a Tomana vede Příbram 14:17. Domácí nechtějí prohrát druhý set a Dvořák nádherným blokem snižuje na 17:18. Po bloku Lyzanetse jde Příbram do koncovky druhého setu za vedení 18:21. Jarosinski snižuje dělovým podáním na 20:21. Šábrt přibližuje hosty esem k vítězství i ve druhém setu (20:23). Benitez ukončuje druhý set úspěšnou dohrávkou (20:25).
Po nepřesném útoku Jarosinskeho vede Příbram v úvodu třetí sady 3:5. Benitez zvyšuje nekompromisně na 4:7. Po výborné obraně Šábrta na síti vedou hosté již 5:10. Neubránitelný Toman zvyšuje úderem o domácí bloky na 9:15. Jarosinski nastřeli z podání Tomana (13:17). Když Ostrava pobrání hostující útoky v poli, tak z dohrávek netrefuje palubovku (13:18). Po nevynucené chybě Tsmokala a esu Franca směřuje zápas k vítězství Kocourů (14:21). Lyzanets dokumentuje dohrávkou pohodu hostů (15:23). Jenže ti začínají nepochopitelně při podání Tsmokala (19:23). Mají však dostatečný náskok a zápas končí po úspěšném útoku nejlepšího hráče Tomana (20:25).

Ohlasy po utkání:

Jakub Dvořák (kapitán VK Ostrava): „Prohráli jsme ostudným výkonem. Měli bychom se omluvit divákům, možná i vrátit vstupné.“

Tomáš Zedník (asistent trenéra VK Ostrava): „Byli jsme namotivováni, abychom s Příbramí vyhráli. Mysleli jsme si, že bychom na vítězství mohli dosáhnout, ale od začátku jsme se vůbec nedostali do hry. Vždy jsme dotahovali, a když jsme se soupeři přiblížili, tak jsme snažení nedotáhli do konce. Výsledek 0:3 je pro nás dost nepříjemný a mrzí nás.“

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): „Dnes jsme odehráli pěkný zápas. Snažili jsme se ho odehrát s minimem chyb, což se nám dařilo. Bojovali jsme, což byl hlavní klíč k vítězství. Jsme nadšeni ze zisku tří bodů.“

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): „Měli jsme z utkání v Ostravě obavy, protože soupeř podal v posledních kolech dobrý výkon. K bojovným výkonům Ostravy přibyl Peter Michalovič, který tomu dodává zkušenost. Jsem rád, že to dnes takhle dopadlo. Jsou to pro nás extrémně důležité body.“

Po zisku bodu z derby s Black Volley Beskydy hostíme v dalším důležitém utkání celek Příbrami. Tentokrát hrajeme v hale Sareza v sobotu 10. února v netradičním čase až od 18 hodin,.
Kocouři pod vedením trenéra Lubomíra Vašiny vykazují aktuálně velmi dobrou formu. Odehráli sice o zápas více, ale nyní mají k dobru šest bodů na sedmou Odolenu Vodu a tím pádem zatím pozici jistoty přímého postupu do čtvrtfinále play off. Z dvaceti utkání Příbram dokázala 11 vyhrát. Z posledních sedmi zápasů Kocouři vyhráli pět a padli jen v pěti setech se Lvy Praha a ve čtyřech s Libercem. Právě se Severočechy sehráli poslední utkání doma a nastoupili v této sestavě: Rosenbaum D., Ureš F., Šábrt, Toman, Gabriel, Benitez, libero Verasio. Střídali: Lyzanets, Tevkun, Rosenbaum A.
Na první zápas na horké palubovce soupeře máme jen ty nejlepší vzpomínky. Dosáhli jsme tam totiž svého letošního prvního vítězství 1:3 (-24,-20,17,-23), kdy nejlepší zápas sezony sehrál na pozici univerzála Tymur Tsmokalo.
Poprvé doma se představí našim fanouškům navrátilec Peter Michalovič, který již v prvním zápase ve Frýdku – Místku naznačil 21 body, že bude naší hlavní údernou silou v závěru základní části. Máme stále naději se dostat do nejlepší desítky soutěže. Tabulka zatím naznačuje, že k mání bude poslední volné místo pro předkolo play off, na kterém jsme nyní my (15 bodů), ale stejný cíl mají také v Benátkách nad Jizerou (14), Zlíně (14) a Ústí nad Labem (12).
Přijďte v sobotu 10. února netradičně až v 18 hodin do haly Sareza na domácí premiéru navrátilce Petera Michaloviče a na zápas, který může hodně napovědět o našem letošním úspěchu nebo neúspěchu.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE