Na výborném 5. místě zakončili sezonu kadeti našeho VK Ostrava. Mistrem republiky se stal tým Blue Volley Ostrava, který porazil ve finále Lvy Praha 3:0. Bronz brali kadeti Olomouce, kteří také bez ztráty setu v boji o 3. místo porazili České Budějovice.

Beachvolejbalový turnaj nejvyšší kategorie světové série Ostrava Beach Open proběhne tento týden za účasti absolutní světové špičky v areálu Dolních Vítkovic.

Finálový turnaj volejbalové extraligy kadetů za účasti našich mladíků proběhne tento víkend v Ostravě. Osm nejlepších týmů po dlouhodobé části soutěže si v průběhu čtyř dnů zahraje o titul přeborníka České republiky. A to už od čtvrtku 19. 5. do neděle 22. 5. V halách v Nové Bělé a na ZŠ Dvorského.

Pouze boj o sedmé místo zůstal pro náš juniorský tým na MČR. V souboji o účast v soupeření o 5. místo jsme prohráli s Velkým Meziříčí 1:3 (-18,18,-20,-19). Za stavu 1:1 na sety jsme se neprosadili v žádné koncovce a porážka znamená, že v neděli ráno začínáme program utkáním o 7. místo s Hradcem Králové.

Naši junioři ve skupině na MČR juniorů skončili se ziskem jediného setu na čtvrté, posledním místě. Svůj boj o celkové páté místo zahájí na začátku sobotního programu v 10:00 zápasem s Velkým Meziříčím.

Bez jediné prohry zvítězili naši mladší žáci na posledním turnaji elitní skupiny přeboru MS kraje. Kvůli „covidové“ neúčasti ve dvou turnajích skončili naši kluci celkově na sedmém místě. V neděli 20. března 2022 v Opavě však porazili oba nejlepší týmy z celkové tabulky, která určila celkové pořadí. Dokázali tak, že jejich skutečné místo v našem kraji je na nejvyšších příčkách.

Naši hráči pravidelně jezdí za regenerací do hotelu Yura v Čeladné. Také minulý týden tam po skončení letošní sezony zavítali. „Na regeneraci v Hotelu Yura se každý měsíc těšíme,“ hodnotí spolupráci kapitán týmu Damian Sobczak.

Po porážce ve třech setech v rozhodujícím třetím utkání předkola play off v Ústí nad Labem pro nás sezona končí. Jen ve druhé polovině třetího setu jsme našli svou volejbalovou tváři a účinnou zbraň na hru našeho soupeře. To na vítězství nestačilo. Letošní ročník tedy zůstane zapsán v dějinách našeho klubu desátým místem.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE