„Ostrava vždy měla v extralize respekt i u těch nejsilnějších týmů a to chceme zachovat,“ prohlásil na oficiálním zahájení přípravy nový trenér Richard Vlkolinský. Vedení VK Ostrava sice nestanovilo pro letošní sezonu konkrétní cíl, ale veškeré snažení by mělo směřovat k účasti v play off.

Zkušenou posilou na post smečaře je návrat Dominika Fořta ze švýcarského Lucernu. Dominik se vrací do extraligy a do našeho dresu po pěti letech, které strávil v nejvyšší švýcarské soutěži.

Rodák z moravských Ivančic, slovenský úspěšný trenér a asistent u slovenské reprezentace zahájí 2. srpna v našem extraligovém týmu přípravu na další sezonu.

Třetím výrazným odchodem z našeho úspěšného týmu je přesun mladého reprezentačního blokaře Olivera Sedláčka na jih Čech do týmu Jihostroje České Budějovice. V novém působišti podepsal dvouletou smlouvu s opcí.

Nástupce Jana Václavíka na trenérskou lavičku našlo nakonec vedení VK Ostrava na Slovensku a podepsalo dvouletou smlouvu s opcí s tamním zkušeným trenérem Richardem Vlkolinským.

Po odchodech našich nejvýraznějších hráčů se pro příští sezonu výrazně obmění sestava našeho extraligového týmu. Na místo smečaře a blokaře přicházejí mladí hráči Filip Jarosiński (192cm) a Mariusz Połyński (197cm) z týmu polského mistra, z týmu Jastrzębski Węgiel. Oba jsou ročník 2002.

Filip Jarosiński, který pro příští sezonu k nám přichází z Jastrzebie Wegiel, byl ve finálovém turnaji o titul mistra Polska juniorů vyhlášen nejlepším smečařem.

Úspěšná pětiletka smečaře Davida Janků v našem klubu je u konce. Postupně se skvělý volejbalista vypracoval v nepostradatelnou oporu týmu a stal se jeho kapitánem. Jeho dalším působištěm bude Dukla Liberec.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE