Mladší žáci na devátém místě krajského přeboru

V neděli 8. 4. 2018 se družstvo mladších žáků zúčastnilo dalšího, tentokráte již posledního a tím pádem finálového kola přeboru Moravskoslezského kraje mladších žáků. Všechny týmy tří nejvyšších výkonnostních skupin se sjely do Ostravy-Poruby do haly VŠB Ostrava. Sehrály poslední zápasy ve svých skupinách, které určily i konečné pořadí celého ročníku. Nerozhodovala jen tato utkání, týmům se sečetly body za všechny zápasy od začátku sezony.

Náš tým VK Ostrava se postupně utkal v druhé výkonnostní skupině s Volejbalovou akademií mládeže Havířov, týmem Blue Voley Ostrava ZŠ Jugoslávská a TJ Nový Jičín B.
V prvním utkání s Havířovem se v prvním setu naši hráči vzepjali k velkému výkonu a soupeře porazili o 12 bodů. V druhých dvou setech se už ale projevila obrovská útočná síla havířovského Jakuba Pelikána a Havířov utkání otočil.

Ve druhém zápase proti Novému Jičínu „B“ se opět povedl úvod utkání, kde jsme v prvním setu jasně dominovali 25:10. Druhý set byl ale pravým opakem toho prvního a soupeř srovnal stav na 1:1. V tiebreaku jsme už ale Nový Jičín nepustili do vedení a zaslouženě vyhráli.

Třetí zápas byl už v rukách favorita z Blue Volley Ostrava a my prohráli 2:0. Nicméně třetí místo v druhé skupině bylo i tak úspěchem. Obzvláště, když si vzpomeneme na to, že jsme v září začínali úplně dole. Kvalitativní posun našich hráčů a hry samotné byl jasně zřetelný.

Po sečtení všech bodů ze sedmi turnajů za celou sezonu tak náš tým mladších žáků VK Ostrava obsadil konečné deváté místo. Hodnocení celé sezony mladších žáků si necháme až po kvalifikaci na MČR ve Frýdku-Místku. Tak ať se našim hráčům daří.