Dvě vítězství a dvě porážky v kvalifikačním turnaji znamenaly pro náš tým U16 třetí místo v pětičlenné skupině a zařazení do druhé výkonnostní skupiny krajského přeboru.
Výsledky zápasov hala ABC Nový Jičín:
VK Ostrava – Nový Jičin A 2:0 (13,6) hralo svoj prvý turnaj novej sezóny
VK Ostrava – Frenštát pod Radhoštem 2:0 (7,8)
VK Ostrava – Nový Jičín B 0:2 (-12,-11)
VK Ostrava – Kojetín 0:2 (- 21,-9)
Průběh turnaje popsal trenér Roman Dvoran:
„Naše družstvo U16 odohralo v nedeľu 1.10.2023 rozraďovací turnaj dlhodobej časti Krajského preboru v Novom Jičíne. Družstvá hrali o nasadenie do výkonnostných skupín v Krajskom prebore. Do súťaže je prihlásených 15 družstiev a hralo sa v troch skupinách. Výsledky z rozraďovacích turnajov rozhodli o nasadení družstiev do výkonnostných skupín. Družstvá žiakov U16 tvoria hráči ročníku narodenia 2009 a mladší.
Po minulej sezóne sa zostavy jednotlivých družstiev veľmi zmenili. Veľká zmena nastala aj v našom družstve. Silný ročník 2008 prešiel do kategórie kadetov a v príprave sme vytvárali novú základnú zostavu. Hneď v úvode sezóny zostavu ovplyvnili naše družstvo aj nemoci. Neúčasť jednotlivcov sme dosť ťažko nahrádzali.
Družstvo však odohralo celkom dobrý turnaj, keď sme úvodné dva zápasy vyhrali bez straty setu. V zápasoch s favoritmi sme mali v hre dobré chvíle, ale na zatlačenie súpera sme nenašli zbrane. Výborný set sme zahrali proti Kojetínu, kde sme v úvode viedli 17:12, ale tento náskok sme neudržali. Zbytočne opatrná hra nám tesnejšiu koncovku nepriniesla. Kojetín nás podaním odtlačil od siete a v útoku sme sa nedokázali presadiť. V prehratých setoch sme hrali zbytočne ustráchane a nedarilo sa nám ani podanie, ktoré nemalo potrebné parametre.
Tretie miesto v tomto turnaji nás posunulo do výkonnostnej B skupiny. Uvidíme, ako sa nám bude dariť v ďalšom turnaji Krajského preboru, keď doplníme družstvo o hráčov, ktorí sa prvého turnaja nezúčastnili.
Zostava VK Ostrava: Prokeš , Rozšafný, Hanzlík, Ružička, Tesař, Toman a Dobiáš.
V termíne 14.-15.10. 2023 sa žiaci VK Ostrava predstavia v prvom turnaji Českého poháru, ktorý sa uskutoční znova v Novom Jičíne. V hre je zase rozradenie do výkonnostných skupín, tak veríme, že nastúpime v kompletnom zložení. Sedem zápasov za dva dni bude náročnou previerkou výkonnosti jednotlivcov aj družstva.“

Vrcholem pětidenního soustředění žáků na Bílé byla návštěva hráčů našeho extraligového týmu. Nadšení z jejich návštěvy neskrýval ani hlavní trenér žáků Roman Dvoran:
„Výborným doplnením a spestrením sústredenia bola návšteva štvorice hráčov A družstva mužov. Kubo Dvorák, Filip Jarosinski, Lubo Mazoch a David Pawlun sa aktívne zapojili do spoločného tréningu. Jednotlivé skupiny rotovali okolo svojich volejbalových vzorov. Všetci si spoločne vyskúšali, čo je to vyberať útoky extraligových hráčov v poli. Žiaci s nadšením absolvovali všetky cvičenia . Muži nám predviedli smečované, plachtiace aj hybridné podanie . Ukázali nám nahrávku, rýchly útok stredom aj útok z okraja siete. Vzájomná interakcia medzi mužmi a deťmi bola perfektná a tréning sme zakončili miniturnajom, v ktorom si žiaci zahrali so svojimi vzormi. Záverečné fotenie a pokrik PER TO TAM!!! ukončilo spoločný vydarený tréning.“
A dále Roman Dvoran popisuje průběh soustředění na Bílé a také další přípravu a zapojení do soutěží v nové sezoně:
„V týždni od 21.8 do 25.8. 2023 sme absolvovali sústredenie plné volejbalu, tréningu aj zábavy. 28 hráčov a tri tréneri (pozn.: spolu s Romanem Dvoranem ještě Martin Vaculík a Pavel Kotula) absolvovali päť dní zaťaženia na zlepšenie kondičných aj herných schopností. K dispozícii sme mali tri ihriská na tréning a samozrejme okolitú krásnu prírodu. Hráčov sme rozdelili do troch skupín podľa veku a výkonnosti. V troch skupinách sme trénovali s rozdielnym zameraním na silu, herné činností jednotlivca a herný systém. Tri skupiny sa vystriedali u všetkých trénerov, aby sme spoznali všetkých hráčov a ich aktuálne schopnosti. V rámci sústredenia sme absolvovali túru do prírody, boli sme dvakrát na bazéne, mali sme opekačku a táborák, tancovali sme so skupinou dievčat, ktoré mali svoj kemp rovnako ako my. Ťažkou skúškou boli každodenné ranné rozcvičky, po ktorých však nasledovali výborné raňajky, ktoré vždy vylepšili všetkým náladu. Sústredenie sme zakončili v piatok obedom, unavení, bez zranení, ale spokojní s množstvom skvelých zážitkov.
V novom ročníku súťaží nás čakajú veľké výzvy, pretože zloženie družstiev starších aj mladších žiakov sa výrazne zmenilo.
Starší žiaci U16: veková kategória sa posúva na ročníky narodenia 2009 a 2010. Zloženie družstva sa mení a silný ročník 2008 sa posunul do kadetov, je to 15 hráčov tohto ročníku. Hneď od úvodu prípravy tvoríme úplne novú zostavu družstva žiakov. Snahou je, čo najrýchlejšie zoznámiť nových hráčov so systémom hry v tejto kategórii. Prípravu sme zahájili v druhom augustovom týždni na vonkajších školských ihriskách v Šenove. Postupne sa do tréningu zapájali aj mladší žiaci. Zaťaženie sme postupne zvyšovali, ale hráčom sme dávali rozdielne dávky podľa veku hráčov.
Súťaže : Do krajského preboru 2023/24 sme prihlásili jedno družstvo starších žiakov U16 a dve družstvá mladších žiakov U14. Do budúcna by sme mali z mladších žiakov vytvoriť kvalitnú skupinu starších žiakov. Súťažné zápasy pre viacero hráčov v mladších žiakoch prinesú zlepšenie ich volejbalových schopností.
Plány do novej sezóny: Chceme v súťažiach hrať čo najlepšie a do zápasov zaradiť čo najviac hráčov už v mladších žiakoch. V rámci klubu budeme podávať lopty na extraligových zápasoch a tam sledovať svoje volejbalové vzory, aj súperov. Rovnako budeme pracovať aj so zabehnutými volejbalovými prípravkami v Šenove, Vratimove, Hrabovej a Bartoviciach. Veríme, že máme pred sebou ďalšiu zaujímavú volejbalovú sezónu. Po začiatku školského roku tréningy presúvame do telocviční a športových hál.“

Dalšíw

Další2w

A-tým starších žáku si v kvalifikaci vybojoval účast v 1. výkonnostní skupině krajského přeboru. B-tým bude hrát ve třetí.
Starší žáci hrají letos Moravskoslezský přebor v kategorii nově nazvané U 16. Stejně jako v loňské sezoně máme v této soutěži pod vedením trenérů Romana Dvorana a Martina Vaculíka dva týmy. Kvalifikaci absolvovaly žákovské týmy v Raškovicích a Frýdlantu nad Ostravicí.
Výsledky zápasov VK Ostrava A:
Nový Jičin B 2:0 (12,11)
Kojetín 2:0 (13,14)
Raškovice 2:0 (12,14)
VAM Havířov 2:0 (8,9)
Naše A družstvo hralo svoj prvý turnaj v Raškoviciach. Súperi sa navzájem spoznávali, keď po minulej sezóne sa zostavy jednotlivých družstev veľmi zmenili. Obmenou prešla aj naša zostava, tak sme boli zvedaví aké výkony v zápasoch podáme. Trénink družstva sme zamerali na hru s jedným nahrávačom a v jednotlivých zápasech sme mali prevahu. Družstvo však žiadny set nepodcenilo a preto boli bodové výsledky dosť jednoznačné. Ačko hralo dobre v útoku a najsilnejšou činnosťou bolo podanie. Turnaj sme vyhrali bez straty setu a tým sme postúpili na ďalší turnaj do najlepšej výkonnostnej skupiny. Uvidíme, jako sa nám bude dariť v hre s najlepšími.
Výsledky zápasov VK Ostrava B:
Frýdlant 0:2 (-10,-18)
Blue OVA 0:2 (-14,-18)
TJ Hlučín B 2:0 (15,23)
Naše B družstvo vedené Martinom Vaculíkom išlo zbierať skúsenosti do Frýdlantu. Béčko je zložené z mladších hráčov a k ich zaradenie do krajského preboru bolo s motívom, aby aj mladší hráči odohrali čo najviac zápasov v sezóne. Družstvo hrá bez tlaku na výsledok so snahou uhrať so staršími protihráčmi čo najlepší výsledok. V poslednom zápase s Hlučínom sa podarilo bodovať a konečné tretie miesto je dobrým štartom do súťaže. V ďalšom kole si béčko zahrá v C skupine .
V termíne 15.-16.10.2022 sa žiaci VK Ostrava predstavia v prvom turnaji Českého poháru který sa uskutoční v Novom Jičíne. Turnaj odohrá 12 družstiev a výsledky sa budú počítať do dlhodobej tabuľky. Čaká nás náročná previerka výkonnosti jednotlivcov aj družstva.

Roman Dvoran

Rovnako, ako všetky družstvá vo VK Ostrava, aj súťaže žiackej zložky sa dostali do druhej polovice. Vo svojich kategóriách sme mali výborné výsledky, ale aj herné zaváhania, ktorým sme sa z objektívnych príčin nevyhli. Jednotlivé družstvá poctivo trénovali a zvyšovali svoju hernú aj kondičnú úroveň. Vo svojich turnajoch sme zažívali skvelé momenty, ale aj herné výpadky, ktoré priniesli sklamania vo forme prehier. K volejbalu patria aj takéto chvíle a družstvá sa tým učia odolnosti a jednotlivci zodpovednosti za kolektívny výkon.
Starší žiaci U16, ročník narodenia 2008 a mladší. Tradične hráme na dvoch frontoch. Jedným je Krajský prebor. Do tréningového procesu A družstva sa aktívne zaradil asistent Pavel Kotula. Svoje bývalé hráčske skúsenosti predáva mladým talentom. V Krajskom prebore sme tri turnaje hrali v A skupine. V turnajoch sme obsadili 2., 1., a 4., miesto. V poslednom turnaji sme boli radi, že sme do hry nastúpili, lebo hráčov skolila viróza a zranenia. Celý turnaj sme odohrali v šestici a na súperov to nestačilo. V aktuálnej súčtovej tabuľke Krajského preboru sme na 2.mieste.
B družstvo Martina Vaculíka získava v Krajskom prebore skúsenosti. Hráči odohrali viacero výborných zápasov a v celkovej tabuľke sú po troch turnajoch na 9.mieste. V Krajskom prebore je spolu 20 družstiev tejto kategórie. V Českom pohári sme hrali tri turnaje, v nich sme splnili ciel, ktorým bol postup do finále. Po boji sme zo skupiny Východ postúpili do celoštátnych turnajov, ktoré odohrá 24 najlepších družstiev U16.
Mladší žiaci U14 sú ročníky narodenia 2010 a mladší. Martin Vaculík má v tejto sezóne agilnú a početnú skupinu hráčov. Tréningová skupina je dominantne zložená z hráčov, ktorý trénujú na ZŠ Šenov . Družstvo je zaradené v Krajskom prebore a aktuálne bojuje v skupine C. Cieľom práce v tomto družstve je zvládnutie základných herných činností. V družstve je zaradených viacero výrazne vekom mladších hráčov,
Prípravky: našou snahou je získať deti pre volejbalovú hru a pravidelný tréning. Centrá máme na ZŠ: Vaclavovice, Hrabová, Bartovice, Vratimov a Šenov. Tu prebiehajú pravidelné tréningové jednotky. Prípravky odohrajú turnaje farebného volejbalu, ktoré sú naplánované do konca školského roku. Verím, že náročná cesta budovania hráčskej základne, nám v budúcnosti prinesie svoje ovocie.
Informácie o priebehu jednotlivých turnajov:
Druhé turnaje 13.11.2022, A družstvo hralo v Opave a B - čko sa cestovalo do Albechtic.
VK Ostrava A – Opava 2:0 (16,22) VK OVA B – Blue V. OVA A 0:2 (-14,-17)
VK Ostrava A – Kojetín 2:0 (13,16) VK OVA B - Nový Jičín A 0:2 (-18,-12)
VK Ostrava A – Green V. F M A 2:0 (16,22) VK OVA B - VS OVA 2:1 (-16,16,16)
Naše A družstvo sa predstavilo aj v druhom turnaji v A skupine. Turnaj sa hral v peknej športovej hale v Opave a žiaci VK Ostrava sa prezentovali solídnym výkonom. Prvé dva zápasy boli jasne v našej réžii, súperov sme tlačili podaním aj tvrdým útokom. v zápase proti Frýdku-Místku sme hrali o víťazstvo v turnaji. Súperi sa dobre poznajú a v prvom sete sme doslova Frýdek-Místek zaskočili. Dobrá hra v poli a odvážny útok na bod v dlhších medzihrách znamenal zisk prvého setu. Do druhého dejstva sa Frýdek zlepšil vo všetkých činnostiach a v hre viedol o 3-4 body. Vo vyrovnanej koncovke sme výborne útočili a podržalo nás aj podanie. Víťazstvo v zápase znamenalo aj prvé miesto v turnaji, čo bol super zážitok.
Naše B družstvo vedené Martinom Vaculíkom hralo svoj turnaj B skupiny v Albrechticich. Družstvo hralo bez tlaku na výsledok proti starším a silnejším súperom. Hra v skupine B bola dobrým testom výkonnosti mladých hráčov. Jedno víťazstvo z troch stretnutí, je super a hráčov určite povzbudí do ďalších zápasov.
Tretie turnaje 11.12.2022, skupina A aj C sa hrala v Novom Jičíne v hale.
VK Ostrava A – Nový Jičín A 0:2 (-13,-23) VK OVA B – Olomouc 1:2 (-15,19,-17)
VK Ostrava A – Blue V OVA A 1:2 (19,-22,-11) VK OVA B - Nový Jičín B 0:2 (-15,-19)
VK Ostrava A – Green V F M A 0:2 (-11,-18) VK OVA B - VS OVA 2:0 (0,0)
Po výbornom druhom turnaji A skupiny, ktorý naši žiaci vyhrali, prišiel moment, ktorý výrazne zasiahol do hry obidvoch družstiev. Len veľmi ťažko sme sa na turnaj poskladali. Hráčov zložili choroby aj zranenia. A aj B družstvo odohralo svoje zápasy so šiestimi hráčmi, bez striedaní a možností zmeny v zostave. Takýto scenár si nik neprial, ale družstvo bojovalo zo všetkých síl. Nevzdali sme ani jednu rozohru. Súperi našu situáciu v zostave dokonale využili a vo všetkých zápasoch sme na víťazstvo nesiahli. Za predvedené individuálne výkony sa však nemusíme hanbiť. V súčtovej tabuľke krajského preboru sa A družstvo nachádza na druhom mieste s 56 bodmi. Turnaj číslo 4 však budeme hrať v B skupine. Snahou bude postup do A skupiny.
Aj B družstvo vedené Martinom Vaculíkom bojovalo v turnaji so šiestimi hráčmi. Proti Olomoucu to bol mimoriadne vyrovnaný zápas s tesnou prehrou v treťom sete. Družstvo VS Ostrava sa pre chorobu turnaja nezúčastnilo a kontumačne prehralo všetky zápasy. Naše B družstvo v súčtovej tabuľke Krajského preboru na deviatom mieste s 35 bodmi.
V tomto roku pokračuje Krajský prebor ďalšími tromi turnajmi, turnaj číslo 4 sa hrá dnes 15.1. 2023. Žiaci VK Ostrava A hrajú tradične v Novom Jičíne a B družstvo hrá skupinu C v Palkoviciach.

U 16 2023 II

Bez jediné prohry zvítězili naši mladší žáci na posledním turnaji elitní skupiny přeboru MS kraje. Kvůli „covidové“ neúčasti ve dvou turnajích skončili naši kluci celkově na sedmém místě. V neděli 20. března 2022 v Opavě však porazili oba nejlepší týmy z celkové tabulky, která určila celkové pořadí. Dokázali tak, že jejich skutečné místo v našem kraji je na nejvyšších příčkách.

Ani čtyři výhry našich starších žáků (U16) při dvou porážkách nestačily díky hernímu systému na lepší než 10. místo v prvním turnaji. Českého poháru v Novém Jičíně. Průběh tohoto zápolení našich žáků popsal trenér Roman Dvoran:
Družstvá boli prerozdelené do troch skupín. Jedna zo skupín mala 5 členov, lebo sa do Českého poháru prihlásilo 13 družstiev. Žiaci VK Ostrava boli zaradení do skupiny A, ktorá mala štyroch členov. V skupinách sa hralo systémom každý s každým na dva vyhraté sety. Po zápasoch v skupinách nasledovali a v nedeľu zápasy o konečné umiestnenie. Za dva dni sme odohrali 6 zápasov, s bilanciou 4 víťazstvá a 2 prehry.
Výsledky VK Ostrava v základnej skupine:
VK Ostrava – Zlín 0: 2 (-15,-14)
VK Ostrava - Znojmo 2:1 (19,-23,12)
VK Ostrava - Velké Meziříčí 0:2 (-21,-20)
VK Ostrava – VK Brno 2:0 (17,21)
Zápasy v sobotu sme začali súbojom proti favoritovi celého turnaja Fatre Zlín. Súper ťažil z výborného útoku svojho lídra. Len ťažko sme bránili na sieti aj v poli Podaním sme nedokázali súpera odtlačiť od siete. Súper nás tlačil aj podaním a zápas sme nedokázali herne vyrovnať. V zápase so Znojmom sme zlepšili všetky činnosti od podania až po útok. Znojmo ale dokázalo v druhom sete hru vyrovnať. Boli sme nepresní na príjme podania a útok nemal potrebnú účinnosť. V treťom skrátenom siete sme sa na sieti dokázali presadiť. V treťom zápase v skupine išlo o poradie do ďalšieho losovanie v turnaji. Veľké Meziříčí nás zaskočilo presnou hrou bez vlastných chýb. V poli nám padlo mnoho jednoduchých úderov a rovnako nepresne sme na sieti útočili. Prehra 2:0 nás odsunula do bojov v poslednej skupine. Vo večernom zápase sme dokázali poraziť Brno 2:0, zásluhou presného podania a razantného útoku na sieti. Pre družstvo to bola sobota náročným dňom, lebo pred turnajom sa hráči ešte testovali na výskok, rýchlosť a silu. Dva prehraté zápasy v skupine znamenali, že sme padli do bojov v spodnej skupine turnaja.
Zápasy o umiestnene:
VK Ostrava – Blue Volley Ostrava A 2:1 (19,-23,12)
VK Ostrava – Volejbalový spolek Ostrava 2:1 (17,-22,12)
Prvý zápas sme začali odvážne so snahou zlepšiť výkony zo soboty. Hrali sme odvážne a s dobrým nasadením. Na ihrisku sme mali úplne iný prejav ako v základnej skupine. Proti Blúčku sme v poli viacero útokov vychytali a následne sme dobre odútočili. Súper sa však nevzdával a hru postupne vyrovnal. V treťom sete sme urobili menej chýb a zaslúžene sme došli k víťazstvu. V poslednom zápase sme bojovali s Volejbalovým spolkom Ostrava. Na hráčoch už bolo vidno únavu z náročného turnaja. Zase rozhodoval tretí set, v ktorom sme lepšie odpodávali aj odútočili. Po bojovnom aj zlepšenom výkone sme však v celkovej bilancii turnaja obsadili 10 miesto, prehraté sety nám ubrali z lepšieho umiestnenia .
Zostava VK Ostrava: Jan Vlček, Oliver Krátký, Josef Miksa, Alex Žarnovický, Marek Holásek, Adam Rozšafný, Jakub Planka, Jiří Olejník, Martin Raszka. Trenéři Roman Dvoran a Martin Vaculík.
Celkovo to pre nás bol zložitý turnaj. Vyhrali sme síce štyri zápasy zo šiestich, ale systém turnaja nás posunul do hry o posledné priečky. Dve prehry v skupine bez zisku setu išli na náš vrub, lebo sme boli v hre pasívni a príliš nepresní. Turnaj sme ustáli po kondičnej stránke a potešili nás aj výkony jednotlivcov. Bol som rád, že sme sa v nedeľu vzchopili a hru výrazne vylepšili. Body za konečné 10. miesto sa počítajú do súčtovej tabuľky dlhodobej časti poháru žiakov. Ešte nás čakajú v Novom Jičíne dva turnaje. Najbližší druhý je 19.-20.11. 2022 a tretí 3.- 4.12.2022.

Kvůli covidovým problémům nemůžou mladší žáci bojovat v moravskoslezském krajském přeboru o nejpřednější příčky. Přitom v celém průběhu soutěže na hřišti podlehli pouze družstvům Opavy a Nového Jičína.

Druhé místo áčka v nejvyšší výkonnostní skupině a postup béčka do druhé výkonnostní skupiny vybojovali naši žáci v krajském přeboru kategorie U16. Turnaje popisuje trenér A družstva Roman Dvoran.
V nedeľu 23.10.2022 odohrali žiacke družstvá VK Ostrava prvý turnaj dlhodobej časti Krajského preboru. Turnaj sa hral vo výkonnostných skupinách, ktoré si každý vybojoval na rozraďovacom turnaji. A družstvo hralo vo Frýdku a B tým cestovalo do Nového Jičína. P výsledkov, aj podľa hry, sme tieto turnaje zvládli výborne.
Výsledky zápasov týmu A:
VK Ostrava A – Green Frýdek-Místek A 0:2 (-18,-20)
VK Ostrava A – Nový Jičín A 2:0 (21,15)
VK Ostrava A – Blue Ostrava A 2:1 (14,-20,8)
Tabulka:
1. Green Volley Frýdek-Místek A 6:1 8
2. VK Ostrava A 4:3 5
3. Blue Volley Ostrava A 4:4 5
4. SVK Nový Jičín A 0:6 0
Naše A družstvo sa predstavilo po dlhšej dobe v najlepšej skupine. Turnaj sahral vo Frýdku Místku na dvoch ihriskách. Hra mala dobrý spád, aj keď prvý zápas našim žiakom nevyšiel. Hrali sme príliš nepresne a nevedeli sme sa chytiť v žiadnej činnosti. Domáci naše chyby stále trestali útokom alebo bodmi z podania. V druhom sete sme síce ukázali niekoľko dobrých akcií, ale na zisk setu to nestačilo. Do druhého zápasu vstúpilo z našej strany iné družstvo. Hru sme ovládli po agresívnom podaní v sériách. Súper nedokázal ubrániť okraj siete a herný prejav bol z našej strany výrazne lepší. Víťazstvo v dvoch setoch prinieslo aj zlepšenie nálady v družstve. Tretí zápas proti „Blučku“ rozhodoval o poradí v turnaji. Prvý set sme doslova ovládli, ale v druhom nám to súper vrátil. Do tretieho krátkeho setu sme vstúpili výborným podaním a dobrou medzihrou. Súpera sme dostali pod tlak a zápas sme dotiahli k víťazstvu. Na presnosti v medzihre však musíme intenzívne pracovať.
Výsledky zápasov týmu B:
VK Ostrava B - VS Ostrava 1:2 (-11,23,-12)
VK Ostrava B - Nový Jičín B 2:1 (-25,16,14)
VK Ostrava B - Olomouc 2:0 ( 12, 22)
Tabulka:
1. VS Ostrava 6:2 7
2. VK Ostrava B 5:3 6
3. SVK Nový Jičín B 3:4 4
4. VAM Olomouc 1:6 1

Naše B družstvo vedené Martinom Vaculíkom išlo zbierať skúsenosti do Nového Jičína, kde sa hrala C skupina. Družstvo hralo bez tlaku na výsledok a súperov naša omladina poriadne preháňala. Bilancia hry bola dve víťazstvá a jedna prehra v pomere 1:2 s víťazom skupiny. Odmenou pre družstvo je postup do B skupiny na ďalší turnaj. Hráči hrali bez stresu, odvážne s minimom vlasných chýb. Radosť z víťazstiev bola oprávnená.
V termíne 13.11. 2022 sa žiaci VK Ostrava predstavia na druhom turnaji Krajského preboru. Áčko cestuje do Opavy a béčko sa predstaví na ZŠ Formana na Dubine. Družstvá sa budú snažiť podať čo najlepší výkon.