Fanouškům velký dík za pomoc

Muži

Našemu volejbalovému klubu nesmírně pomohly finanční příspěvky našich fanoušků. Celková částka ve výši 135 tisíc korun je pro nás nesmírně důležitá v období, kdy se snížené dotace Statutárního města Ostravy posouvají o dva měsíce vzhledem k protikoronavirovým opatřením. Výrazně tak mohla být snížena půjčka, kterou si na překlenovací období musel klub vzít.


Chtěli jsme jmenovitě poděkovat fandům, kteří nám přispěli, ale jejich většinová reakce byla, že chtějí zůstat v anonymitě. Nejlepší odměnou jim bude zachování klubu a bojovné výkony našich hráčů. Celkově nám přispělo 14 fanoušků částkami od jednoho tisíce, nejvyšší částkou byl příspěvek jedné soukromé firmy v částce 50 tisíc.
V příštím měsíci by měla na účet VK Ostrava přijít dotace Statutárního města Ostravy pro sport, podle oznámení města snížená „jen“ o maximálně dvacet procent. S touto částkou si už klub musí poradit, ale bude muset hodně šetřit. Jako první krok jsme se bohužel už museli rozloučit se Sebastianem Matulou, který se vrátil do Polska a nastupuje v týmu Wroclawi. Naopak zůstává Jurij Kružkov, jehož odchod jsme také avizovali. Ten se s námi nakonec domluvil na výrazném snížení své odměny, protože sezonu chce s námi dohrát.
Pevně věříme, že se nám současnou krizi i díky Vám podaří překonat. Rovněž doufáme, že se zaplní Vámi diváky i tribuna v naší hale a že znovu spolu zažijeme bouřlivou atmosféru, alespoň stejnou, jako skoro přesně před rokem (12. února 2020), kdy jsme přivítali hvězdnou Modenu. Ještě jednou velké díky za podporu.
Vedení VK Ostrava