Z Odoleny Vody vezeme jediný set

Výsledkově doposud nejlepší extraligový výkon v letošním ročníku znamenal zisk jen jediného setu. Na body si i po utkání v Odoleně Vodě musíme počkat.
Extraliga mužů – dohrávka 1. kola
Aero Odolena Voda – VK Ostrava 3:1 (20,24,-31,19)
VK Ostrava: Jarosinski, Dvořák, Pelikán, Tsmokalo, Srovnal, Pawlun – Motyčka. Střídali: Vancl, Olsen, Resl, Mazoch. Trenér Dariusz Luks.
Po dobrém podání Rasinpperä prohráváme v úvodu utkání 6:3. Srovnal snižuje esem na 6:5. Výborným podáním srovnává Tsmokalo na 7:7. Tsmokalo nás důrazným zakončením posílá do vedení 9:12. Dvě esa Hladíka v řadě znamenají vedení Aera 15:13. K němu se přidává za koncovou čarou také Chevalier (17:14). Když si domácí bloky počíhají na Jarosinského, jde Odolena Voda do koncovky za vedení 20:16. Vancl snižuji přímým bodem z podání na 21:18. Domácí podávají výborně a Svoboda upravuje na 23:18. První sadu nakonec domácí vyhrávají 25:20.
Máme výborný vstup do druhého setu a po dohrávce Pelikána vedeme 1:4. Po útoku Svobody je srovnáno na 6:6. Hladík esem zvyšuje na 14:10, ale výborně si za koncovou čarou počíná Pelikán a je srovnáno na 14:14. Důrazný Šulc posílá Odolku před koncovkou do vedení 20:18. Po skvělé obraně v poli srovnává Vancl na 23:23, ale po sporném výroku rozhodčího prohráváme druhý set 26:24.
V úvodu třetího setu vedou domácí po bloku Kerkvlieta 4:2. Podobně kvalitně si při obraně na síti počíná Pawlun (6:6). Dělové podání Hladíka znamená vedení domácích 12:10. Vancl otáčí na 13:14. Hladík má opravdu vynikající podání a zvyšuje na 21:18. Vancl snižuje blokem na 22:21. V nervy drásající koncovce jsme odvrátili šest mečbolů a sami jsme čtvrtý setbol proměnili (31:33).
Ve čtvrtém setu výborně bráníme na síti (6:8). Šulc srovnává a Kern otře útok o bloky (11:9). V útoku chybuje Jarosinski (14:11), ale Pelikán hraje dobrý zápas (14:13). Když si domácí bloky počkají na útok Jarosinského z pozice pipe, je to 18:15. Následně z dohrávky Svobody máme již manko čtyř bodů na svého soupeře. V závěru zápasu se v útoku trápí Jarosinski a duel končí po esu Šulce (25:19).