Čekání na první bod pokračuje po hladké porážce v Ústí

Jen ve třetím setu jsme byli domácímu Ústí nad Labem více než vyrovnaným soupeřem a prohospodařili jsme náskok až pěti bodů. V prvních dvou sadách zápasů byli domácí nad námi a čekání na první bodový zisk tak pokračuje i po pěti odehraných zápasech.
Extraliga mužů – 5. kolo
SVK Ústí nad Labem – VK Ostrava 3:0 (18,17,23)
VK Ostrava: Pawlun, Mazoch, Olsen, Dvořák, Jarosinski, Tsmokalo – Motyčka. Střídali: Vancl, Resl, Pelikán, Srovnal. Trenér Dariusz Luks.
Jako první jdou do mírného náskoku v úvodu utkání domácí po úspěšném útoku Hulpacha (5:3). Po nevynucené chybě Tsmokala prohráváme 10:7. Jarosinski boduje na 12:10. Lank s Hulpachem posílají Ústí do vedení 14:11 a velmi dobrý Lank zajistí domácím náskok čtyř bodů (16:12). Po chybném podání Dvořáka prohráváme 19:15. Hulpach zvyšuje na 21:15 a první set prohráváme nakonec po esu domácího univerzála 25:18.
Ve druhém setu hned prohráváme 5:1. Boduje kanadský blokař Suhan. Po esu Lanka je to již 10:4. Mazoch snižuje na 10:6. Po nevynucené chybě Hulpacha je to 11:8, ale domácí univerzál vše napravuje (13:9). Po bloku Hulpacha vede Ústí 15:10. Beer zvyšuje útokem středem na 18:13. Po chybě Pelikána je to 20:13. Druhý set ukončuje útokem Hůlka (25:17).
Při podání Mazocha se v úvodu třetího setu prosazuje Dvořák a rychle vedeme 0:5. Suhan bodovým blokem po sérii domácích srovnává na 5:5. Po dvou esech Pawluna vedeme 7:10. Chybuje domácí nahrávač Pliasetskyi a zdá se, že za stavu 9:14 směřujeme k prodloužení utkání. Tsmokalo přidává 15. bod a to je ještě veselejší. Ukrajinský smečař esem upravuje na 13:18, ale ani tento stav nám nebude stačit k prodloužení zápasu a vynucení si čtvrtého setu. Po chybách Tsmokala a Jarosinského je to 17:19. Olson snižuje již na 19:20. Fišar v koncovce otáčí vývojem na 22:21 a podporuje ho výborně hrající Suhan (23:21). To si již domácí pohlídají a po bodu Hulpacha ukončují zápas (25:23).