Z Liberce odjíždíme s prázdnou

Pořád stejná písnička. Po čtvrtečním zápase s Karlovarskem jsme i proti dalšímu favoritovi z Liberce sehráli dva naprosto vyrovnané sety, ale zatím v letošní sezona koncovky nedokážeme dohrát do úspěšného konce.
Extraliga mužů – 7. kolo
Dukla Liberec – VK Ostrava 3:0 (17,23,23)
VK Ostrava: Pawlun, Pelikán, Olsen, Dvořák, Jarosinski, Tsmokalo – Motyčka. Střídali: Mazoch, Resl, Srovnal, Vancl. Trenér Dariusz Luks.
V úvodu utkání jako první odskakuje do malého náskoku Liberec po nedůrazném útoku Jarosinkého (6:4). Po dohrávce Demara prohráváme 11:7. Z dobrého podání Pelikána těží Olsen (11:9). Za stavu 12:9 přichází na podání Demar a Liberec rázem vede 16:9. Čisté eso Tsmokala znamená snížení na 16:11. Pelikán i Jarosinski chybují v útoku (18:11). To jsme pod velkým tlakem plachtícího podání Trojanowicze a za stavu 21:11 ztrácíme deset bodů. Po útoku libereckého univerzála Jemeljanovse prohráváme první set jasně 25:17.
Po přímém bodu Dvořáka z podání vedeme v úvodu druhého setu 3:4. Bryknar z dohrávky upravuje na 10:8. Poté máme skvělou pasáž při plachtícím podání Dvořáka a otáčíme na 10:13. Po útoku Tsmokala do zámezí snižuje Liberec na 15:16. Po dobré obraně na síti na útok Vancla je srovnáno na 17:17. Ve vyrovnané koncovce stačí jeden nedůrazný útok Tsmokala a za stavu 23:21 si Liberec konec druhého setu pohlídá (25:23).
Po dohrávce Pelikána a nevynucené chybě Svobody vedeme v úvodu třetího setu 3:6. Pelikán boduje z další dohrávky na 8:11. Při podání Sudy otáčí Liberec na 15:14. Po esu Bryknara vedou domácí před koncovkou třetí sady na 19:16, ale my předvedeme předposlední vzepětí při výborném podání Dvořáka (19:19). A zase stačí jedna chyba a Nivaldo upravuje na 21:19. Když Pelikán otáčí přímým bodem s podání na 21:22, zdá se, že bychom si mohli vynutit prodloužení utkání. Jenže ani tuto koncovku nezvládneme a špatné příjmy při podání Trojanowicze zápas dovedou ke konci (25:23).