Konečně výhra, vítězíme v Příbrami

Na devátý pokus to vyšlo! Vyjma třetího setu jsme předvedli na horké palubovce v Příbrami výborný výkon a po zásluze si odvážíme první letošní vítězství a zisk třech bodů.
Extraliga mužů – 9. kolo
VK Trox Příbram – VK Ostrava 1:3 (-24,-20,17,-23)
VK Ostrava: Pawlun, Tsmokalo, Jarosinski, Mazoch, Dvořák, Olsen – Motyčka. Střídali: Pelikán Vancl, Resl, Srovnal. Trenér Dariusz Luks.
Kocoury jsme překvapili zařazení Tsmokala na post univerzála a ten byl naším klíčovým hráčem se ziskem 23 bodů, když kromě dvou získal všechny při útoku.
V prvním setu přinutíme za stavu 9:12 k vynucenému oddechovému času domácího trenéra Rosenbauma, který zastoupil nemocného Lubomíra Vašinu. Až do stavu 15:17 jsme nad soupeřem. V samotné koncovce vystřídají domácí Tevkuna za Tomana a rázem jdou do vedení 22:20. I když má Příbram za stavu 24:23 setbol, je to snad poprvé v sezoně, kdy zvládáme koncovku prvního setu a vítězíme 24:16.
Druhý set je zcela v naší režii, vedeme hned 0:4 a 3:8. Příbram se dostane k nejmenšímu rozdílu na tři body za stavu 7:10. Za stavu 12:18 směřujeme k zisku jistoty prvního body v sezoně. Druhý set s přehledem vyhráváme 20:25.
Ve třetím setu od stavu 4:4 pomalu ztrácíme. Za stavu 11:7 střídáme smečaře, Vancl jde za Mazocha. Za stavu 15:11 nepomůže ani střídání univerzála a nahrávače. Kocouři jsou rozjetí a vyhrávají třetí set 25:17.
Čtvrtý set je vyrovnaný. Příbram jako první odskakuje na 10:7. Za stavu 13:13 se začíná znovu. V koncovce za stavu 22:23 si náskok podržíme a můžeme konečně slavit první letošní extraligové vítězství.