V Brně jsme uhráli jenom jeden set

Jen ve třetím setu předposledního utkání první poloviny základní části jsme stačili na domácí Brno, jinak tři body zcela po zásluze zůstaly v jihomoravské metropoli. Naší hře chyběla jak přesnější distribuce nahrávek, tak i hráč, který by v zápase bodově ostatní podržel.
Extraliga mužů – 11. kolo
Volejbal Brno – VK Ostrava 3:1 (21,19,-22,19)
VK Ostrava: Pawlun, Tsmokalo, Dvořák, Olsen, Jarosinki, Vancl – Motyčka. Střídali: Mazoch, Pelikán, Resl, Srovnal. Trenér Dariusz Luks.
V úvodu zápasu se blýskne esem Pawlun (0:2). Po výborném podání domácího univerzála Thiessena otáčí Brno na 5:2. Po výborné obraně na síti srovnáváme na 6:6. Thiessen vzápětí posílá Brno do vedení 8:6. Dlouhou rozehru zakončuje bodem Vancl na 9:9. Několik nevynucených chyb nás posílá do tříbodového manka (14:11). Při dobrém plachtícím podání Vancla otáčíme na 15:16. Po bloku Rosse prohráváme 22:20. Thiessen upravuje z dohrávky na 24:21. Po chybě Mazocha prohráváme první set 25:21.
Po kvalitním podání Dvořáka vedeme v úvodu druhého setu 2:4. Do sestavy Brna přichází z lavičky velezkušený smečař Hrazdira a ve spolupráci s kapitánem Janků a univerzálem Thiessenem výkon Brna neskutečně zvedne. Od stavu 9:6 na soupeře nestačíme. Domácím patří dlouhé rozehry a dohrávané míče. Kapitán Dvořák ještě dvěma bodovými bloky v řadě sníží na 12:10, ale to je v tom setu naše labutí píseň. Hrazdira zvyšuje chytře na 14:10. Janků otírá míč o naše bloky (19:14). V závěru setu chybují Olsen s Pelikánem (25:19).
Po esu Tsmokala vedeme v úvodu třetího setu 2:4. Janků ještě srovnává na 5:5, ale od jeho nevynucené chyby a stavu 5:7 jsme rázem zcela jiným týmem a Brno přehráváme. Výborně bráníme na síti (8:11). Brno naposledy srovná po výborném podání Hrazdiry (12:12). Vancl technickým zakončením upravuje na 15:18. Po dohrávce Jarosinského vedeme 18:22. Brno ještě snižuje po nevynucené chybě Tsmokala (21:23). Prodloužení zápasu si nenecháme vzít po dvou bodech Jarosinského (22:25).
Od prvního míče čtvrtého setu jde pro nás bohužel Brno velmi rychle za vítězstvím. Hned prohráváme po servisu Janečky 3:0. Srovnal ještě sníží na 5:4. Ale když je přinucen zakončovat smečí nahrávač Pawlun a míč skončí v síti, od stavu 7:4 už se do zápasu nedostaneme. Thiessen propálí bloky na 9:5. Po bodovém bloku vede Brno 15:10. Thiessen hraje ve velké pohodě a upravuje na 18:12. Po chybě Vancla a dohrávce Thiessena prohráváme 21:13. Když domácí kapitán Janků vytlouká bloky, končí zápas čtvrtým setem (25:19).