Mladší žáci si třetím místem v kvalifikaci zajistili skupinu B krajského přeboru

Žáci

Naši mladí kluci sehráli v kvalifikaci dva výborné zápasy, které dokázali vyhrát a dva zápasy, kde se nám střídavě dařilo a nedařilo. Oba tyto zápasy jsme sice prohráli, ale nebyli jsme v nich bez šancí. Příště ty šance chytíme pevněji a zkusíme urvat vítězství více. Bohužel se nám tři dny před turnajem zranil nahrávač Oliver Krátký. Zlomený prst ho do turnaje nepustil.


První letošní ostrá zkouška našich mladších žáků se uskutečnila v Novém Jičíně. Hrál se tam kvalifikační turnaj Moravskoslezského přeboru mladších žáků.
Krajský přebor je nyní rozdělen do tří výkonnostních skupin, ze kterých se v průběhu sezony postupuje i sestupuje a body podle pořadí se počítají do celkové tabulky. Třetím místem v turnaji jsme si zajistili B skupinu.

Výsledky VK Ostrava:
Blue Ostrava (ZŠ Škarvady) – VK Ostrava 0:2 (-4,-17)
VK Ostrava - TJ Nový Jičín 2:1 (11,-22,6)
Red Frýdlant n.O. – VK Ostrava 2:0 (15,23)
VK Ostrava - Blue Ostrava(ZŠ Hlučín) 0:2 (-21,-20)
Sestava VK Ostrava: Patrik Dohnanský, Jonáš Robenek, Alex Žarnovický, Jiří Tomis, Matyáš Slíva, Adam Rozšafný, Oliver Krátký (jen na lavičce), Marek Holásek, Dominik Přeček, Jakub Planka, Jan Vlček, Trenér Martin Vaculík.

Hodnocení trenéra Martina Vaculíka:
„Bez Olivera jsme zkoušeli hledat novou alternativu na nahrávce a relativně rovnoměrně jsme točili všech deset hráčů v poli. To vše dohromady dalo dvě vítězství a dvě porážky. B skupina není špatná, ale letos se chceme prát o áčko. Tak snad příště.“