Pět přínosných setů proti Bielsko Biale

Muži

Náš extraligový tým mužů má za sebou první herní prověrku letošní letní přípravy. V pěti setech jsme podlehli 2:3 špičkovému týmu první polské ligy (druhé nejvyšší tamní soutěže) Bielsko Biale.


„Odjeli jsme do Polska i s Kubou Ihnátem, který je již týden s námi v tréninku po návratu ze slovenské reprezentace. Stále řešíme příjezd ruského univerzála Jurije Kružkova, který potřebuje jak maďarská, tak ruská víza. Snad se to do týdne rozhodne v náš prospěch a nová posila dorazí,“ říká k momentálnímu kádru trenér VK Ostrava Jan Václavík.
„Domluva se soupeřem byla, že budeme hrát na pět setů. Pořád jsme střídali, všichni si zahráli a ve velmi dobrém světle se ukázali naši mladí hráči. První a čtvrtý set jsme hráli dobře, ve druhém a třetím setu jsme po výhře v úvodu hráli se sebeuspokojením a to se nevyplatilo. Pátý jsme prohráli až v koncovce,“ zhodnotil zápas proti Bielsko Biale trenér Jan Václavík.
Dalším dílem letní přípravy bude 28. a 29. srpna přípravný turnaj v polském Andrychowě, kde kromě domácích poměříme síly s dalšími dvěma polskými celky.